Wydłużanie Kończyn

Jak zwiększyć wzrost?

2 grudnia 2022
Zespół Paley
jak zwiększyć wzrost

Jak zwiększyć wzrost? 


Niskie osoby już po 20. roku życia, a przede wszystkim po 30. roku życia często zastanawiają się, jak zwiększyć swój wzrost. Czy to w ogóle możliwe? Jeśli Ty również chcesz urosnąć o kilka centymetrów, zachęcamy do lektury poniższego artykułu, który poświęciliśmy zagadnieniu kosmetycznego wydłużania kończyn. 

Dawniej wydłużanie nóg było zabiegiem stosowanym w leczeniu wrodzonego deficytu długości kości. W tym celu stosowano zewnętrzny stabilizator Ilizarowa, który umożliwia:

  • wydłużanie, 
  • scalanie, 
  • korygowanie kształtu kości. 

Obecnie operacja na wzrost jest traktowana jako metoda leczenia dolegliwości fizycznych, jak i psychicznych, wynikających z niskiego wzrostu. Dysforia wzrostowa (nerwica wzrostowa) to schorzenie, które dotyka osób niezależnie od rzeczywistego wzrostu. To, jak postrzegamy się na tle innych i czy doświadczamy dyskomfortu spowodowanego niewystarczającym wzrostem, jest uwarunkowane czynnikami rasowymi, narodowymi i kulturowymi. 


Jak zwiększyć swój wzrost? Jak zwiększyć wzrost dorosłego? 


W przypadku osób dorosłych odpowiedzią na pytanie o to, jak zwiększyć swój wzrost, jest gwóźdź magnetyczny. Rozwój metod i technik zabiegowych pozwala uzyskać wyższy wzrost pacjentów dzięki specjalnym implantom do wydłużania kończyn. Procedura leczenia w tym przypadku wiąże się ze znacznie mniejszym dyskomfortem niż leczenie z wykorzystaniem wyłącznie stabilizatorów zewnętrznych. 

Najlepszą z dostępnych technologii jest PRECICE. Procedura polega na wszczepieniu gwoździa śródszpikowego. Gwóźdź posiada specjalną przekładnię z elektromagnetycznym silnikiem, dzięki czemu po przyłożeniu pola magnetycznego wydłuża się. W ten sposób można wydłużyć kość udową o maksymalnie 8 centymetrów i kość piszczelową o maksymalnie 5 centymetrów. Co ważne, technologia PRECICE nie wymaga wszczepów przechodzących przez mięśnie i skórę. Implanty wprowadza się do wnętrza kanału szpikowego kości przez minimalne nacięcia skórne. To pozwala uzyskać nie tylko pożądany efekt estetyczny, ale przede wszystkim wpływa na rekonwalescencję po zabiegu i możliwość zachowania optymalnej aktywności ruchowej w trakcie wydłużania kości. 

Zastanawiasz się, jak zwiększyć swój wzrost? Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z opisem procedury PRECICE i leczenia tą metodą. To obecnie jeden z najmniej inwazyjnych sposobów kosmetycznego wydłużania kończyn u dorosłych.