Techniki, które stosujemy, to m.in.:
Przemyślana innowacyjność – tak najlepiej można opisać podejście stanowiące podstawę naszego sukcesu. Zaangażowanie w działalność badawczo-edukacyjną zapewnia nam stały dopływ informacji zwrotnych od naszych Pacjentów oraz kolegów z branży, którzy kwestionując nasze metody przyczyniają się do stałego ulepszania ich jakości.
Pacjenci przychodzą do nas po najlepszą dostępną opiekę, a naszą misją jest zapewnienie jej każdemu z nich. Skupiamy się na realizacji świadczeń, na których się bardzo dobrze znamy. Natomiast w przypadku procedur wykraczających poza zakres naszych kompetencji kierujemy Pacjentów do innych wysokiej klasy specjalistów. Dzięki temu jesteśmy gwarantem najwyższego standardu opieki.
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim oraz studiów podyplomowych z Metodologii Badań Klinicznych WUM. W 2016 roku obronił rozprawę doktorską dotyczącą wysokiej osteotomii kości piszczelowej. Ukończył staż w Paley Institute z Ortopedii Dziecięcej i Deformacji Narządu Ruchu w West Palm Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Pełnił funkcję ordynatora oddziału ortopedii dziecięcej i leczenia deformacji narządu ruchu w Szpitalu Medicover w Warszawie.
Jego największym autorytetem w dziedzinie ortopedii jest jego ojciec – Jarosław Deszczyński Senior, który zaszczepił w nim empatię i szacunek do drugiego człowieka. W praktyce lekarskiej stawia na współpracę i zapewnienie pełnego komfortu swoim Pacjentom.
Za swoim mentorem powtarza: „Chirurg jest tak dobry jak dobra jest jego ostatnia operacja”. Dror Paley
Tata dwójki dzieci. Uwielbia „Gwiezdne Wojny” oraz muzykę klasyczną. Pasjonat nowych technologii i lotnictwa.
Lekarz zajmujący się leczeniem deformacji narządu ruchu, wydłużaniem kończyn, ortopedią dziecięcą i rekonstrukcją stawów.
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie ortopedyczne zdobywał w Katedrze i Klinice II Wydziału Lekarskiego WUM. Następnie odbył staż w Paley Institute w West Palm Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliło mu to zbudować solidny fundament pod dalszą pracę zawodową.
Z sukcesami wdraża innowacyjne rozwiązania w proces leczenia swoich Pacjentów. Jak sam o sobie mówi jest chirurgiem z krwi i kości. Blok operacyjny to środowisko, w którym czuje się najlepiej.
W swojej praktyce zawodowej stawia na najwyższe standardy. Ze słownika już dawno wymazał słowo „kompromis” i tego samego oczekuje od swoich współpracowników.
Jego życiowe credo brzmi: „Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki” Canfield Jack.
Prywatnie tata dwójki dzieci i pasjonat motoryzacji, szczególnie budowy silników.
Światowej sławy ortopeda, który ma swoim koncie ponad 20000 przeprowadzonych operacji wydłużania kończyn dzieci i dorosłych oraz kilkanaście tysięcy operacji ortopedycznych w szczególności dzieci i związanych z korekcją deformacji oraz ochroną stawów.
Założyciel i dyrektor Paley Institute w West Palm Beach na Florydzie, absolwent Uniwersytetu w Toronto. W wieku 30 lat zdobywał doświadczenie i praktykę zawodową w Kurganie pod okiem rosyjskiego prof. Ilizarowa (metoda Ilizarowa). Następnie sam zaczął rozwijać poznane metody. W 1986 roku wprowadził metodę Ilizarowa w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie wykonał już ponad 20 000 zabiegów związanych z wydłużaniem kończyn i korekcją deformacji.
W latach 2001-2009 był dyrektorem Rubin Institute for Advanced Orthopaedics (RIAO) oraz International Center for Limb Lengthening (ICLL) w Sinai Hospital of Baltimore.
Przez 14 lat wykładał ortopedię i ortopedię dziecięcą na University of Maryland, gdzie był również szefem ortopedii dziecięcej (1987-2001).
Czwórka jego dziadków urodziła się w Polsce. Pochodzenie jego przodków oraz wrażenie jakie wywarli na nim lekarze z Polski – dr Jarosław Michał Deszczyński oraz dr Tomasz Albrewczyński, którzy odbywali staż w ramach specjalnego programu stypendialnego w ośrodku na Florydzie, zdecydowały o tym, że Paley European Institute powstał w Polsce.
Jest autorem ponad 130 publikacji oraz wielu podręczników dotyczących rekonstrukcji kończyn w takich schorzeniach, jak niedorozwój kości udowej, brak kości strzałkowej czy brak kości piszczelowej. Jego książka, Principles of Deformity Correction, ustanowiła nowy standard w zakresie rozumienia i leczenia deformacji kończyn. Obecnie kończy publikację nt. wrodzonych deformacji kończyn dolnych.
Prywatnie tata czwórki dzieci. Lubi trening fitness, jazdę na rowerze, narciarstwo, wspinaczkę, nurkowanie, fotografię przyrody i studiowanie historii. Dr Paley biegle posługuje się językiem angielskim, hebrajskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i rosyjskim.