Wydłużanie Kończyn

CEL I MISJA

Jesteśmy przekonani, że na każdy problem w układzie kostnym można znaleźć rozwiązanie. Poprzez gruntowne badania i szczegółowe omówienie przypadku z Pacjentem opracowujemy precyzyjną diagnozę. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu różnorodnych technik rekonstrukcji kończyn możemy nadawać tkance kostnej kształt, a nawet tworzyć nową kość w miejscu, w którym jej najzwyczajniej nie ma. Synergiczna współpraca ze szpitalem umożliwia nam dostęp do najnowszego sprzętu ortopedycznego oraz współdziałanie ze specjalistami z dziedziny anestezjologii i pediatrii. Tworzymy ośrodek, w którym możemy przekuwać naszą wiedzę i umiejętności bez żadnych ograniczeń na najlepszy wynik dla naszych Pacjentów.

Techniki, które stosujemy, to m.in.:

  • ochrona stawu,
  • dystrakcja stawu,
  • osteotomie,
  • wydłużanie kości,
  • transport segmentu kostnego,
  • wydłużanie metodą wewnętrzną,
  • stabilizacja wewnętrzna, stabilizacja zewnętrzna, 
    • rekonstrukcja kończyn,
    • korekcja deformacji stopy i stawu skokowego,
    • metoda Ilizarowa,
    • leczenie koślawości i szpotawości kolan,
    • korekcja zaburzeń rotacyjnych kolana i stopy,
    • artroskopia,
    • endoprotezoplastyka.

Przemyślana innowacyjność – tak najlepiej można opisać podejście stanowiące podstawę naszego sukcesu. Zaangażowanie w działalność badawczo-edukacyjną zapewnia nam stały dopływ informacji zwrotnych od naszych Pacjentów oraz kolegów z branży, którzy kwestionując nasze metody przyczyniają się do stałego ulepszania ich jakości.

Pacjenci przychodzą do nas po najlepszą dostępną opiekę, a naszą misją jest zapewnienie jej każdemu z nich. Skupiamy się na realizacji świadczeń, na których się bardzo dobrze znamy. Natomiast w przypadku procedur wykraczających poza zakres naszych kompetencji kierujemy Pacjentów do innych wysokiej klasy specjalistów. Dzięki temu jesteśmy gwarantem najwyższego standardu opieki.

ZESPÓŁ

Jarosław Michał Deszczyński

dr n.med. specjalista ortopedii i traumatologii

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim oraz studiów podyplomowych z Metodologii Badań Klinicznych WUM. W 2016 roku obronił rozprawę doktorską dotyczącą wysokiej osteotomii kości piszczelowej. Ukończył staż w Paley Institute z Ortopedii Dziecięcej i Deformacji Narządu Ruchu w West Palm Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Pełnił funkcję ordynatora oddziału ortopedii dziecięcej i leczenia deformacji narządu ruchu w Szpitalu Medicover w Warszawie.

Jego największym autorytetem w dziedzinie ortopedii jest jego ojciec – Jarosław Deszczyński Senior, który zaszczepił w nim empatię i szacunek do drugiego człowieka. W praktyce lekarskiej stawia na współpracę i zapewnienie pełnego komfortu swoim Pacjentom.

Za swoim mentorem powtarza: „Chirurg jest tak dobry jak dobra jest jego ostatnia operacja”. Dror Paley

Tata dwójki dzieci. Uwielbia „Gwiezdne Wojny” oraz muzykę klasyczną. Pasjonat nowych technologii i lotnictwa.

Tomasz Albrewczyński

ekspert korekcji deformacji i wydłużania kończyn

Lekarz zajmujący się leczeniem deformacji narządu ruchu, wydłużaniem kończyn, ortopedią dziecięcą i rekonstrukcją stawów.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie ortopedyczne zdobywał w Katedrze i Klinice II Wydziału Lekarskiego WUM. Następnie odbył staż w Paley Institute w West Palm Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliło mu to zbudować solidny fundament pod dalszą pracę zawodową.

Z sukcesami wdraża innowacyjne rozwiązania w proces leczenia swoich Pacjentów. Jak sam o sobie mówi jest chirurgiem z krwi i kości. Blok operacyjny to środowisko, w którym czuje się najlepiej.

W swojej praktyce zawodowej stawia na najwyższe standardy. Ze słownika już dawno wymazał słowo „kompromis” i tego samego oczekuje od swoich współpracowników.

Jego życiowe credo brzmi: „Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki” Canfield Jack.

Prywatnie tata dwójki dzieci i pasjonat motoryzacji, szczególnie budowy silników.

Dror Paley

ekspert korekcji deformacji, wydłużania kończyn, rekonstrukcji stawów i ortopedii dziecięcej

Światowej sławy ortopeda, który ma swoim koncie ponad 20000 przeprowadzonych operacji wydłużania kończyn dzieci i dorosłych oraz kilkanaście tysięcy operacji ortopedycznych w szczególności dzieci i związanych z korekcją deformacji oraz ochroną stawów.

Założyciel i dyrektor Paley Institute w West Palm Beach na Florydzie, absolwent Uniwersytetu w Toronto. W wieku 30 lat zdobywał doświadczenie i praktykę zawodową w Kurganie pod okiem rosyjskiego prof. Ilizarowa (metoda Ilizarowa). Następnie sam zaczął rozwijać poznane metody. W 1986 roku wprowadził metodę Ilizarowa w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie wykonał już ponad 20 000 zabiegów związanych z wydłużaniem kończyn i korekcją deformacji.

W latach 2001-2009 był dyrektorem Rubin Institute for Advanced Orthopaedics (RIAO) oraz International Center for Limb Lengthening (ICLL) w Sinai Hospital of Baltimore.

Przez 14 lat wykładał ortopedię i ortopedię dziecięcą na University of Maryland, gdzie był również szefem ortopedii dziecięcej (1987-2001).

Czwórka jego dziadków urodziła się w Polsce. Pochodzenie jego przodków oraz wrażenie jakie wywarli na nim lekarze z Polski – dr Jarosław Michał Deszczyński oraz dr Tomasz Albrewczyński, którzy odbywali staż w ramach specjalnego programu stypendialnego w ośrodku na Florydzie, zdecydowały o tym, że Paley European Institute powstał w Polsce.

Jest autorem ponad 130 publikacji oraz wielu podręczników dotyczących rekonstrukcji kończyn w takich schorzeniach, jak niedorozwój kości udowej, brak kości strzałkowej czy brak kości piszczelowej. Jego książka, Principles of Deformity Correction, ustanowiła nowy standard w zakresie rozumienia i leczenia deformacji kończyn. Obecnie kończy publikację nt. wrodzonych deformacji kończyn dolnych.

Prywatnie tata czwórki dzieci. Lubi trening fitness, jazdę na rowerze, narciarstwo, wspinaczkę, nurkowanie, fotografię przyrody i studiowanie historii. Dr Paley biegle posługuje się językiem angielskim, hebrajskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i rosyjskim.

POZNAJ CAŁY ZESPÓŁ